09 Şubat 2023 Perşembe

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE UMUT OLDULAR

Hayırseverlerden aldıkları yardım ve desteklerle ihtiyaç sahiplerine ulaşan ve maddi, manevi sıkıntılarına derman olmaya çalışan Bingöl Umut Kervanı Derneği Genç İlçe Temsilciliği, soğuk kış mevsiminin gelmesiyle ihtiyaç sahiplerine kışlık giyim yardımında bulundu.

06 OCAK 2023 CUMA 15:09
1
1116
0
AA aa
İHTİYAÇ SAHİPLERİNE UMUT OLDULAR

Yurt genelinde yaptığı yardım çalışmaları kapsamında yetim, mağdur ve muhtaçlara ulaşan Umut Kervanı, yardım çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Umut Kervanı, “Minik Kardeşlerimiz Üşümesin'' sloganıyla başlattığı kışlık giyim yardımı çerçevesinde Bingöl'ün Genç İlçesinde onlarca muhtaç çocuğa kışlık giyim yardımında bulundu.


Yardımla ilgili açıklamalarda bulunan Bingöl Umut Kervanı Derneği Genç İlçe Temsilcisi Mücahit Arıboğa, kış ayında hayırseverlerin destekleriyle onlarca çocuğa kışlık yardımında bulunarak kış ayını sıcak geçirmelerine vesile olduklarını belirtti.


Katkılarından dolayı hayırseverlere teşekkür eden Arıboğa, ‘Minik Kardeşlerimiz Üşümesin' sloganıyla başlattığı kışlık giyim yardımı çerçevesinde Genç'te 12 ihtiyaç sahibi çocuğa kışlık giyim yardımında bulunduklarını ifade ederek, “Bir daha yetim ve muhtaç çocuklarımızın yüzlerindeki tebessüme vesile olduğumuz için Rabbimize ne kadar şükretsek az gelir. Bingöl Umut Kervanı Derneği Genç İlçe Temsilciliği olarak havaların soğuduğu bu günlerde hayır sahiplerinin destekleriyle onlarca fakir ve yetim çocuğu giydirdik. Katkıda bulunan herkesten Allah razı olsun. Hayır sahiplerinin destekleriyle minikler bu kışı sıcak geçirecekler. Umut Kervanı olarak bu güzel projeyi gerçekleştirmemize vesile olan hayırseverlerimize teşekkür ederiz. Sevindirdikleri bu muhtaç çocuklar vesilesiyle Rabbimizde kendilerini sevindirsin ve ecirlerini kat kat versin. Gelin hep beraber umutlu gözlerle yolumuzu gözleyen muhtaç çocuklarımızın umudu olalım” diye konuştu

HABER:SİNAN ATAN

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
08.02.2023
14:03
HAYIRSEVER ORTAKLARDAN ÖRNEK DAVRANIŞ
HAYIRSEVER ORTAKLARDAN ÖRNEK DAVRANIŞ
Fırın işletmeciliği yapan hayırsever iş insanları Mustafa Erdoğmuş ve ortağı Yusuf Altunhan, örnek bir davranışa imza atarak depremin ilk anından itibaren kendilerine ait 2 fırında ürettikleri 5 bin ekmeği günlük olarak deprem bölgelerine yolluyor.
08.02.2023
11:36
DEPREMZEDELER İÇİN BATTANİYE ÜRETİMİ BAŞLADI
DEPREMZEDELER İÇİN BATTANİYE ÜRETİMİ BAŞLADI
Bingöl'de Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü'ndeki gönüllü kadınlar, deprem bölgelerine gönderilmek üzere günde 100 adet battaniye üretimi yapmaya başladı.
07.02.2023
21:09
DEVRAN`DAN YÜREK ISITAN YARDIM
DEVRAN'DAN YÜREK ISITAN YARDIM
Gençli hayırsever iş insanı Enis Devran, depremzedeler için 1 tır dolusu yaşam malzemesinin yanı sıra şirket araçlarını da deprem bölgesine yolladı.
07.02.2023
18:34
YARDIM TIRI DUALARLA UĞURLANDI
YARDIM TIRI DUALARLA UĞURLANDI
Kaymakamlık ve Belediye koordinesinde depremzedelere ulaştırılmak üzere giysi, gıda, ısınma ile hijyen malzemelerinden oluşan ilk yardım tırı dualar eşliğinde yola çıktı.
07.02.2023
12:58
GÜNLÜK 15 BİN EKMEK GÖNDERİLECEK
GÜNLÜK 15 BİN EKMEK GÖNDERİLECEK
Bingöl'de Karşıyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Endüstriyel Ekmek Üretim Tesisinde, depremzedeler için günde 15 bin ekmek üretimi yapılıyor. Üretilen ekmekler, valilik, belediye ve AFAD koordinesinde deprem bölgelerine yollanacak.
07.02.2023
09:11
6 KİŞİLİK BİNGÖLLÜ AİLE NİN   CANSIZ BEDENLERİNE ULAŞILDI
6 KİŞİLİK BİNGÖLLÜ AİLE NİN CANSIZ BEDENLERİNE ULAŞILDI
Malatya'da Yaşayan 6 Kişilik Bingöllü Aileden Sağ Kurtulan Olmadı... Enkaz Altından Çıkarılan Ailenin Cenazeleri Bingöl'e Getirilecek.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın