İYİLİKTE YARIŞACAKLAR!

Genç Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen, İyilik Oyunları Projesi kapsamında öğrencilere iyilik yapmanın faydaları anlatılacak ve proje kapsamında en çok iyilik yapan öğrenciler ödüllendirilecek.

24 KASIM 2021 ÇARŞAMBA 17:11
1
266
0
AA aa
İYİLİKTE YARIŞACAKLAR!

Genç Kaymakamlığı ve Genç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilmesi planlanan "İyilik Oyunları Projesi" lansman toplantısı Kaymakamlık toplantı salonunda okul proje ekibi başkanlarına tanıtıldı.

Proje kapsamında öğrencilerin iyilik kültürü kazanmaları amacıyla 21 iyilik direktifi belirlenirken, Bu iyilik direktifleri her hafta sınıflarda kura ile dağıtılacak ve öğrenciler kendilerine çıkan iyilik direktifini hafta boyunca gerçekleştirip sınıf öğretmenine görsellerini ulaştıracaklar.  Yine proje kapsamında çıkan iyilik direktifine göre "Yaşlılara eşyalarını taşımada yardım et" direktifi çıkan öğrenci yaşlılara eşya taşımada yardım ettiği her anı öğretmeni ile paylaşacak. Öğretmenlerde kendilerine ulaştırılan görsellere göre öğrencileri puanlayacaklar ve bu şekilde liderler belirlenerek ödüllendirilecekler.

"DERECEYE GİREN ÖRGENCİLER ÖDÜLLENDİRİLECEK"

Yürütülecek olan projede amacın, öğrencilere iyilik kültürü aşılamak ve toplumsal bağları kuvvetlendirmek olduğu belirtilirken, haftalık birincilere film eşliğinde patlamış mısır ziyafeti verilecekken, okul birincisi olan öğrenciler ise Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yüzme havuzunda yüzme etkinliğine götürülecek. Yıl sonunda ise  yıl boyunca toplamda en fazla puanı alan 6 öğrenci ise yılın iyilik kahramanı olarak ödüllendirilecek"

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın