METRUK BİNALAR YIKILDI

Genç İlçesinde tehlike arz eden ve kötü görüntü oluşturan metruk binalar yıkılıyor. Genç Belediyesi İmar İşleri Müdürlüğü ekipleri kaderine terk edilen 3 metruk binayı iş makineleriyle yıktı.

10 KASIM 2021 ÇARŞAMBA 17:14
0
275
0
AA aa
METRUK BİNALAR YIKILDI

Çalışma hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, metruk binaların görüntü kirliliğinin yanı sıra madde ve alkol bağımlılarının yuvası haline gelmesi nedeniyle sosyal tehlike arz ettiğini söyledi. Metruk binaların yıkımını mahalle sakinleri ile bina sahiplerinin başvurusu üzerine yaptıklarını vurguladı.

“METRUK BİNALAR MADDE BAĞIMLILARININ YUVASI HALİNE GELMESİN”

Kaderine terk edilmiş ve virane durumdaki bu tür binaların maalesef ki kokulu ve uçucu madde bağımlılarının yuvası haline gelebileceğini söyleyen Başkan Dirik, “Bu nedenle biz de sorumlu belediyecilik anlayışıyla ilçe sınırları içerisindeki bu tür binaların yıkımlarını mahalle sakinlerimizin ve bina sahiplerinin dilekçelerine istinaden gerekli incelemeleri yaptıktan sonra gerçekleştiriyoruz. Merkezdeki mahallerimizde olduğu gibi ilçemize yeni bağlanan mahallelerimizde de belediyecilik hizmetlerimizi en iyi şekilde yerine getirerek, en iyi yaşam koşullarını oluşturma gayreti içerisindeyiz. Vatandaşlarımızdan isteğimiz, çevrelerinde bu tür binalar varsa bize en kısa süre ulaşmalarıdır."

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın