03 Ekim 2023 Salı

MİLLET İTTİFAKINA YÜKLENDİ

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Partisinin Bingöl'de düzenlediği seçim mitingine katıldı. Mitingde 7'li masaya yüklenen Erbakan; 'CHP zihniyeti demek devalüasyon demektir, yokluk demektir, kıtlık demektir, ekonomik kriz demektir. 28 Şubat zihniyetinin devamı olan bu 7'li masaya Bingöllü kardeşlerim geçit vermeyecek inşallah' dedi.

05 MAYIS 2023 CUMA 16:01
0
1792
0
AA aa
MİLLET İTTİFAKINA YÜKLENDİ

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan Bingöl'de Milletvekili adaylarının tanıtım mitingine katıldı. Milletvekili Adayları M.Ziya Buyankara, İsmail Yeter ve Ersoy Öten'e sandıklarda güçlü bir destek verilmesini isteyen Erbakan, “Millet İttifakı'na yüklenerek Türkiye'nin yeniden 28 Şubat'ın karanlıklarına dönmesine Bingöllüler müsaade etmeyecekler inşallah” dedi. 
“KİMSE LGBT'YE KARŞI DURAMAZ' DİYENLERE BİNGÖL'DEN OY ÇIKAR MI?”
Erbakan, “Hepinizin bildiği gibi Yeniden Refah Partisi olarak seçimler öncesinde stratejik bir karar aldık. Ülkemizin, milletin inancıyla, değerleriyle, tarihiyle kavgalı olan 7'li masaya teslim edilmemesi için, LGBT'ye destek olan 7'li masaya teslim edilememesi için, 5-6 yaşındaki çocuklara kuran öğretilmesine çağdışılık diyen 7'li masanın CHP'nin zihniyetine teslim edilmemesi için seçimlere Cumhur İttifakı çatısı altında giriyoruz. Bingöllüler, Bingöl'ün imanlı evlatları, zaza kardeşlerim, kürt kardeşlerim, ‘LGBT Türk aile yapınasına zarar vermez, gayet normal bir şeydir' diyenlere Bingöl'den oy çıkar mı? ‘eşcinsel evlilikler normaldir, herkesin kendi tercihidir' diyenlere Bingöl'den oy çıkar mı? ‘LGBT'ye karşı olmak nefret suçudur, insanlık suçudur. Kimse LGBT'ye karşı duramaz' diyenlere Bingöl'den oy çıkar mı? ‘Ayasofya'yı iktidar olunca yeniden müze yapacağız' diyenlere Bingöl'den oy çıkar mı? Elbette ki çıkmayacak. İnşallah Bingöllüler 14 Mayıs'ta gerekeni yapacak ve 14 Mayıs'ta sandıkta 7'li masaya gereken cevabı en güzel şekilde verecek inşallah. Başörtüsüne anayasal güvence getirilmesine, laikliğe aykırı olduğu gerekçesiyle karşı çıkan, 28 Şubat zihniyetinin devamı olan bu 7'li masaya Bingöllü kardeşlerim geçit vermeyecek inşallah. Türkiye'nin yeniden 28 Şubat'ın karanlıklarına dönmesine Bingöllüler müsaade etmeyecekler inşallah” dedi. 
“70 SENELİK CHP'NİN NE OLDUĞUNU HEPİMİZ ÇOK İYİ BİLİYORUZ”
CHP iktidarının ekonomiyi kötüye götüreceğinin altını çizen Erbakan, “Diyorlar ki efendim ahlak, maneviyat, başörtüsü bunları anlatıyorsun ama ekonomik sıkıntılar var, işsizlik var, çiftçi, küçük esnaf sıkıntıda, enflasyon var 7'li masa söylüyor bunları. İyi bunları söylüyorsun da evet bunlar var ama bunları sen mi çözeceksin Allah aşkına. Siz bu ülkede CHP zihniyetinin iktidarında ekonominin düzlüğe çıktığını hiç gördünüz mü hayatınızda, çıkmaz. CHP zihniyeti demek devalüasyon demektir, yokluk demektir, kıtlık demektir, ekonomik kriz demektir, fakirlik demektir. 70 senelik CHP'nin ne olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Ekonomiyi düzeltmeleri asla ve asla mümkün değildir. Çok daha beter hale getirirler. Zaten sorduğun zaman ne diyor, ekonomiyi nasıl çözeceksin dediğin zaman, efendim İngiltere'den, Londra'dan borç getireceğim, bu borçla çözeceğim diyor. Biz zaten borçtan kurtulmaya çalışıyoruz, sen 300 milyar dolar daha borç getiriyorsun. Bu borcun faizi geri ödemesi zamla, vergiyle milletin sırtına yüklenecek. Eski ekonomiden sorumlu olan zat ne diyor, düşük faizle çok hızlı bir şekilde bol miktarda kredi alacağım, borç alacağım böylece ekonomiyi idare edeceğim diyor. Borç ve faizden başka bir şey söyledikleri var mı Allah aşkına. Bunlar ekonomiyi falan düzeltemez” şeklinde konuştu.

HABER: SİNAN ATAN

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın