09 Şubat 2023 Perşembe

MUHTAR ÖNAL'DAN YATIRIM TEŞEKKÜRÜ

öylere Hizmet Götürme Birliği tarafından bu yıl köylere rekor sayılabilecek düzeyde yatırım yapıldığını ifade Güzeldere Köyü Muhtarı Yusuf Önal, emeği geçenlere teşekkür etti

15 OCAK 2023 PAZAR 15:57
1
943
0
AA aa
MUHTAR ÖNAL`DAN YATIRIM TEŞEKKÜRÜ

KÖYDES Birlik Encümeni ve Güzeldere Köyü Muhtarı olan Yusuf Önal, 2022 yılında Genç İlçesine bağlı köylerde rekor sayılabilecek düzeyde yatırımlar yapıldığını ifade ederek hizmetlerde emeği geçenlere teşekkür etti.

"YATIRIMLARIN BİRÇOĞU TAMAMLANDI"

Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığınca Köylerin Altyapısını Destekleme Projesi (KÖYDES) kapsamında 2022 yılında Genç'te 28 KÖY-DES projesi ile devasa yatırımların yapıldığını ifaden eden Muhtar Önal, "6 Ünite yeni içme suyu tesisi, 7 Sondaj, 9 İçme suyu bakım onarımı olmak üzere toplam 22 ünite içme suyu işi, yol işleri kapsamında 1. grup köy yolunda 1,5 Km BSK (Bitümlü Sıcak Asfalt Kaplama), 1. grup köy ve mezra yolunda 5 km sathi kaplama( 1.Kat Asfalt ), 3 grup köy yolunda 6,0 km yol bakım-onarımı, 1 köy yolunda 1 Adet Menfez yapımı sağlanmış olup, söz konusu işler %100 tamamlandı ve toplamda 15 Milyon 281 Bin TL harcadık" dedi. 

"73 PROJE'YE 66 MİLYON 240 BİN TL'LİK YATIRIM YAPILDI"

KÖYDES, Birlik ve İl Özel İdare aracılığı ile 73 projenin hayata geçtiğini belirten Muhtar Önal, "Birlik işleri ile 21 proje kapsamında 2 ünite yeni içme suyu tesisi, 5 sondaj,  6 içme suyu bakım onarımı, 1 kanalizasyon bakım onarımı ile 14 ünite içmesuyu-kanalizasyon işleri, 1 grup köy yolunda 2,0 km sathi kaplama( 1.Kat Asfalt ), 1 grup köy yolunda 9,0 km Stabilize yapımı, 3 grup köy yolunda 400 mt. yol koruma duvarı toplam 5 yol işleri ve 2 diğer işler olmak üzere toplam 5 Milyon 840 bin harcanacak olup çalışmalar devam etmektedir. İl Özel İdaresi tarafından aktarılan tahsisli ödenekler ile 5 ünite Kanalizasyon Tesisi Yapımı, 
1 grup köy yolunda 1,0 km bakım-onarım, 6 köyde toplam 14 Bin m2 kilitli parke yapımı, Çevirme-Yazkonağı-Sağgöze Grup Köy Güvenlik Yolu (27) Km BSK (Bitümlü Sıcak Asfalt Kaplama), 2 Adet Okul Onarımları çalışmaları devam etmekte olup, Ayrıca yapılan Araç Kiralama Hizmet İşleri neticesinde; yaklaşık 50 km Sathi Kaplama, 50 km Stabilize yapımı, 11 km yeni yol ve 10 km yol bakım-onarımı yapılmış olup toplam 45 milyon harcanmıştır. Yine
Genç Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığınca Genç ilçesinde 2022 yılı içerisinde, KÖYDES, Birlik ve İl Özel İdare aracılığı ile toplam 73 projeyle 66 Milyon 240 Bin TL'lik yatırım ve hizmetler başarı ile gerçekleştirilmiştir." şeklinde konuştu.

"EMEĞİ GEÇENLERE SONSUZ ŞÜKRANLARIMIZI SUNUYORUZ"

Köylerimizin daha modern ve yaşanabilir bir hal alması için emek veren başta değerli 
TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Milletvekilimiz  Cevdet Yılmaz'a, Vekilimiz Feyzi Berdibek'e, özverili çalışmalarından dolayı  Kaymakamımız Yusuf Kaptanoğlu'na, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Enes Üçgül'e, Encümenimiz Abdullah Aldal'a ve emeği geçen kurum amir ve personellerine ilçemiz adına teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

HABER:SİNAN ATAN

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
08.02.2023
14:03
HAYIRSEVER ORTAKLARDAN ÖRNEK DAVRANIŞ
HAYIRSEVER ORTAKLARDAN ÖRNEK DAVRANIŞ
Fırın işletmeciliği yapan hayırsever iş insanları Mustafa Erdoğmuş ve ortağı Yusuf Altunhan, örnek bir davranışa imza atarak depremin ilk anından itibaren kendilerine ait 2 fırında ürettikleri 5 bin ekmeği günlük olarak deprem bölgelerine yolluyor.
08.02.2023
11:36
DEPREMZEDELER İÇİN BATTANİYE ÜRETİMİ BAŞLADI
DEPREMZEDELER İÇİN BATTANİYE ÜRETİMİ BAŞLADI
Bingöl'de Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü'ndeki gönüllü kadınlar, deprem bölgelerine gönderilmek üzere günde 100 adet battaniye üretimi yapmaya başladı.
07.02.2023
21:09
DEVRAN`DAN YÜREK ISITAN YARDIM
DEVRAN'DAN YÜREK ISITAN YARDIM
Gençli hayırsever iş insanı Enis Devran, depremzedeler için 1 tır dolusu yaşam malzemesinin yanı sıra şirket araçlarını da deprem bölgesine yolladı.
07.02.2023
18:34
YARDIM TIRI DUALARLA UĞURLANDI
YARDIM TIRI DUALARLA UĞURLANDI
Kaymakamlık ve Belediye koordinesinde depremzedelere ulaştırılmak üzere giysi, gıda, ısınma ile hijyen malzemelerinden oluşan ilk yardım tırı dualar eşliğinde yola çıktı.
07.02.2023
12:58
GÜNLÜK 15 BİN EKMEK GÖNDERİLECEK
GÜNLÜK 15 BİN EKMEK GÖNDERİLECEK
Bingöl'de Karşıyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Endüstriyel Ekmek Üretim Tesisinde, depremzedeler için günde 15 bin ekmek üretimi yapılıyor. Üretilen ekmekler, valilik, belediye ve AFAD koordinesinde deprem bölgelerine yollanacak.
07.02.2023
09:11
6 KİŞİLİK BİNGÖLLÜ AİLE NİN   CANSIZ BEDENLERİNE ULAŞILDI
6 KİŞİLİK BİNGÖLLÜ AİLE NİN CANSIZ BEDENLERİNE ULAŞILDI
Malatya'da Yaşayan 6 Kişilik Bingöllü Aileden Sağ Kurtulan Olmadı... Enkaz Altından Çıkarılan Ailenin Cenazeleri Bingöl'e Getirilecek.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın