06 Aralık 2022 Salı

ÖĞRENCİLERE SINAV DOPİNGİ

Genç ilçesinde Liseye Geçiş Sınavı (L.G.S) sınavına hazırlanan öğrenciler, sınav öncesi kayak merkezine götürüldü.

22 OCAK 2019 SALI 18:20
0
1901
0
AA aa
ÖĞRENCİLERE SINAV DOPİNGİ

Genç ilçesinde 100 öğreci Liseye Geçiş Sınavı (L.G.S) sınavı öncesi kayak merkezine götürüldü. Kayak merkezinde stres atan öğrenciler moral depolarken,  Geziye Genç Kaymakam Vekili Fatih Okumuş, Genç Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan,  AK Parti İlçe Başkanı Bilal Sağlar, Milli Eğitim Müdürü Remzi Dinler ve öğrenciler katıldı.

Genç Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde "Gök Mavi Yer Beyaz" projesi hazırladı. Proje kapsamında okullarında yüksek karne notu alan öğrenciler ile okul içi ve dışında örnek davranışlarda bulunan 100 öğrenci  Haserek kayak merkezine götürüldü. LGS sınavı öncesi öğrencilerin stresini azaltması hedeflenen bu projede öğrenciler, hem kayak yaptı, hem de eğlenme fırsatı buldu. Hayatlarında ilk defa kayak merkezini gören öğrenciler dolu dolu bir gün geçirerek moral depoladı.

Çocukların bu tip projelerle daha fazla mutlu olduğunu dile getiren Genç Kaymakam Kaymakamı Vekili Fatih Okumuş, “Öğrencilerin gezi öncesi gözlerindeki ışıltıyı ve merakı görmek bizi çok mutlu etti. Öğrencilerimiz bu geziyle ilk defa kayak merkezini gördü. Yaptığımız bu projeyle öğrencilerimiz birbirleriyle kaynaşıp çok güzel dostluklar edindi. Bu projeyi hazırlamamızda ki amacımız, kırsalda okuyan öğrencilerimizin moral ve motivasyonlarını yükseltmekti. İnşallah bunda da başarılı olmuşuzdur. Bu tarz projelerimizi gelecek zamanlarda da yapacağız. Kaymakamlık olarak tüm çalışmalarımız çocuklarımızın daha iyi yerlere gelmesi içindir” dedi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın