ONLARCA ARAÇ YOLDA KALDI

Bingöl genelinde etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle Genç- Diyarbakır karayolu ulaşıma kapandı, onlarca araç yolda kaldı. Tapantepe'de mahsur kalan vatandaşlar için UMKE ve AFAD ekipleri bölgeye sevk edildi.

19 OCAK 2022 ÇARŞAMBA 10:55
0
909
0
AA aa
ONLARCA ARAÇ YOLDA KALDI

Bingöl genelinde etkili olan kar, hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Yer yer kar kalınlığının 50 santimetreye ulaştığı Bingöl'de, Genç- Diyarbakır Karayolu da tipi nedeniyle ulaşıma kapandı. Genç ilçesi çıkışında trafik ekipleri araçların geçişlerine izin vermezken, onlarca araç da dün akşamdan beri yol kenarında mahsur kaldı. Genç- Diyarbakır Karayolu Tapantepe bölgesi mevkiinde mahsur kalan için de UMKE ve AFAD ekipleri bölgeye sevk edildi.

 Dün akşamdan bu yana yolda geçişlerin olmadığını belirten Şefki Yılmaz, “Burası Bingöl- Diyarbakır Karayolu. Akşam saat 20.00'den beri kar yağışı nedeniyle buradayız. Tapantepe'de mahsur kalan arkadaşlarımız var. Karayolları küreme yapmaya çalışıyor ama kar yağışı nedeniyle pek çalışamıyorlar. Kar yağışı durursa, yollar açılırsa gideriz” dedi. Bölgede çalışmalar aralıksız bir şekilde sürüyor.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın