25 Haziran 2024 Salı

OTO HIRSIZLIĞI OPERASYONU: 21 GÖZALTI

Bingöl merkezli Bursa, Muş, Hatay ve Eskişehir illerinde yapılan oto hırsızlığı operasyonlarında, 17 araç ele geçirilerek 21 şüpheli de şafak operasyonuyla gözaltına alındı.

08 HAZİRAN 2024 CUMARTESİ 10:43
1
810
0
AA aa
OTO HIRSIZLIĞI OPERASYONU: 21 GÖZALTI

Hırsızların, 6 Şubat depreminde trafiğe çıkması mümkün olmayan araçların şasi numarasını alıp, çaldıkları araçlarla “change” yaptırdığı tespit edildi. 
Bingöl İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Oto Hırsızlık Büro Amirliği'nce 3 aylık teknik ve fiziki takip sonucunda, oto hırsızlarına yönelik şafak operasyonu yapıldı. Asrın felaketi 6 Şubat depremlerinde kullanılmaz hale gelen ve trafiğe çıkması mümkün olmayan araçların, şasi ve motor numaralarını alarak çaldıkları araçları “Change” yönetimiyle trafiğe çıkardıkları tespit edildi. 
Yaşanan durum üzerine harekete geçen Bingöl İl Müdürlüğü'ne bağlı Oto Hırsızlık Büro Amirliği, çalıntı olan 17 araca el koyarak, şahıslara yönelik 5 ilde şafak operasyonu gerçekleştirdi. Yapılan operasyonlarda 21 şüpheli şahıs gözaltına alındı. 
Araçları çalınan vatandaşların mağduriyetlerinin giderildiğini bildiren Bingöl İl Emniyet Müdürlüğü, “Ülke genelinde 6 Şubat depreminde kullanılmaz hale gelen tamiriyle trafiğe çıkması mümkün olmayan araçların kötü niyetli şahıslar tarafından çalıntı, yakalama-hacizli ve yurtdışından getirilen araçların özel yöntemlerle şasi ve motor numaralarını değiştirildiği, değiştirilen araçların ‘change' yapılarak trafiğe çıkarıldığı tespit edilmiştir. Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde ve Bingöl İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'nce 3 aylık teknik ve fiziki takip sonucunda 12 ilde 17 aracın el koyma işlemleri yapılmış ve araçların yaptırılan kriminal incelemelerde sonucunda 8 adet aracın farklı illerden çalıntı araç olduğu, 1 adet aracın yurt dışı çalıntı araç olduğu, 4 adet aracın yurtdışı aracı olduğu, 4 aracın haciz-yakalama araç olduğu anlaşılmıştır. Bingöl merkezli 5 ilde (Bingöl, Bursa, Muş, Hatay, Eskişehir) illerinde yapılan eş zamanlı operasyonlarda 21 şüpheli şahıs gözaltına alınmıştır” denildi. 
 “ÜMİDİMİZİ KESTİĞİMİZ ANDA ARACIMI BULDULAR”
Geçtiğimiz yıl aracı İstanbul'dan çalınan ve Bingöl'e gelerek aracını emniyetten teslim alan vatandaşlardan Ömercan Topçu, “Aracım 2023 yılında İstanbul'da park halindeyken çalındı. Bingöl Oto Hırsızlık Büro amirliğince bulundu. Ümidimizi kesmişken telefon çaldı Bingöl'den aradıklarını söylediler ve aracın bulunduğu duyunca çok sevindim” şeklinde konuştu. 
Çalıntı araçlar ise emniyet bahçesinde sergilenerek dron ile görüntülendi.

HABER:SİNAN ATAN

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
25.06.2024
12:35
BİNGÖL`DE İTFAİYE EKİPLERİNE  DAĞCILIK EĞİTİMİ
BİNGÖL'DE İTFAİYE EKİPLERİNE DAĞCILIK EĞİTİMİ
Bingöl Belediyesine bağlı İtfaiye Müdürlüğü ekiplerine dağcılık eğitimleri verilmeye başlandı.
25.06.2024
12:27
BİNGÖL`DE KURAL İHLALI YAPAN 2 BİN 255 SÜRÜCÜYE CEZA
BİNGÖL'DE KURAL İHLALI YAPAN 2 BİN 255 SÜRÜCÜYE CEZA
Bingöl Emniyet Müdürlüğü, 12-23 Haziran 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilen uygulamalarda denetlenen 4 Bin 661 araçtan 2 Bin 255'ine kural ihlali nedeniyle cezai işlem uygulandığını bildirdi.
25.06.2024
11:31
BİNGÖL` DE KBRN BİRİMİ YENİDEN FAALİYETE ALINDI
BİNGÖL' DE KBRN BİRİMİ YENİDEN FAALİYETE ALINDI
Covid-19 nedeniyle KBRN biriminin kapatıldığını belirten Bingöl Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Samet Tatlı, '3 yıldan bu yana kapalı olan önemli bir birimimizi tekrardan faaliyete aldık. Bu ve buna benzer özellikli birimleri hastanemize kazandırmak için çalışmaya devam edeceğiz' dedi.
25.06.2024
11:02
ERAY BEKTAŞ TUZLU BELEDİYESİ ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ OLDU
ERAY BEKTAŞ TUZLU BELEDİYESİ ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ OLDU
Bektaş'ın yeni görevi, özellikle İstanbul'daki Bingöllüler tarafından memnuniyetle karşılandı.
25.06.2024
10:48
BİNGÖL`DE SU KAYNAGI  ÇOK AMA ....
BİNGÖL'DE SU KAYNAGI ÇOK AMA ....
Bölgede tarım alanı (dekar) başına düşen kullanılabilir su potansiyelinin en yüksek ilinin Bingöl olduğu vurgulanan DAP raporunda, kaynakların etkin bir şekilde kullanılamamasının üç temel sebebi ise şöyle sıralandı;
25.06.2024
10:36
HAK SAHİPLİGİNDE BİR GÜNLÜK EK BAŞVURU  İMKANI
HAK SAHİPLİGİNDE BİR GÜNLÜK EK BAŞVURU İMKANI
Bir günlük ek başvuru olanağı sunulduğunu duyuran AFAD Bingöl İl Müdürlüğü, depremden dolayı daha önce hak sahipliğine başvurmamış olan afetzedeler bu ek sürede hak sahipliği başvurusunda bulunabileceklerini bildirdi.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın