25 Temmuz 2024 Perşembe

ŞİFALI SUYA YOĞUN İLGİ

Genç İlçesi Sağgöze Köyünde bulunan ve göz hastalıklarına iyi geldiği belirtilen doğal kaynak suyunu (AwaHém) ziyaret eden vatandaşlar, suyun değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

08 TEMMUZ 2024 PAZARTESİ 18:33
1
542
0
AA aa
ŞİFALI SUYA YOĞUN İLGİ

Genç İlçesinde bir gurup vatandaş, Sağgöze (GeléRiz) Köyü Sarım Çayı yakınında bulunan ve bölge sakinlerince ‘awahém' denilen kaynak suyunu ziyaret etti.  Göz hastalıklarına iyi geldiği ifade edilen kaynak suyundan kullanan vatandaşlar, suyun değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Kaynak suyunun gözlere iyi geldiğini duyduğu için bölgeye gittiğini ifade eden Mehmet Söyler adlı vatandaş: “Bu suyu daha önce sürekli duyuyordum. Hatta tanıdığım ve gözlük kullandığını bildiğim bir arkadaşım burayı ziyaret ettikten sonra gözlüklere ihtiyaç duymamaya başladı. Bende artık yaşım ile paralel göz sorunları yaşamaya başladım ve buraya gelmeye karar verdim. Rabbim bir dert vermişse dermanını da mutlaka vermiştir. Bizde şifayı rabbimin verdiği bu doğal nimette arıyoruz.” Dedi

Arkadaşlarının tavsiyesi ile bölgeye gittiğini ifade eden Sadullah Anılır isimli vatandaş ise: “Bende bu suyun göz başta olmak üzere bir çok hastalığa iyi geldiğini duymuştum. Arkadaşlarım ile buraya gelmeye karar verdik. Yerin altından tıpkı bir maden suyu gibi fokurdayarak çıkan suya kafamızı sokup gözlerimizi açtık. Rabbim şifa etsin inşallah” dedi

HABER:SİNAN ATAN

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
24.07.2024
16:47
BİNGÖL`DE BIÇAKLI DEHŞET: 2 ÖLÜ 7 YARALI
BİNGÖL'DE BIÇAKLI DEHŞET: 2 ÖLÜ 7 YARALI
Bingöl'de madde bağımlısı olduğu belirtilen Emircan Z. adlı şahıs, dehşet saçtı. Önüne gelene sataşıp bıçakla saldıran şahıs, 9 kişiyi yaraladı. 2 kişi hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.
24.07.2024
14:11
BİNGÖL.DE BIÇAKLI SALDIRI ÇOK SAYIDA YARALI VAR
BİNGÖL.DE BIÇAKLI SALDIRI ÇOK SAYIDA YARALI VAR
Bingöl'ün Yenişehir Mahallesi'nde bir grup tarafından gerçekleştirilen bıçakla saldırıda 10 kişi yaralandı. Yaralılar, olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından Bingöl Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.
22.07.2024
14:38
SORUMSUZLUĞUN BÖYLESİ!
SORUMSUZLUĞUN BÖYLESİ!
Genç İlçesi Kültür Mahallesi'nde kapağı açık haldeki elektrik panosu tehlike saçarken, Tedaş yetkililerinin önlem almaması ise vatandaşların tepkisine neden oluyor.
22.07.2024
14:03
GENÇ, KAVRULACAK!
GENÇ, KAVRULACAK!
Genç ilçesinde hafta içi itibari ile sıcaklıklar artacak, termometreler 42 dereceyi gösterecek. Uzmanlar, kavurucu sıcaklar için dikkatli olunması tavsiyesinde bulunuyor.
22.07.2024
12:49
MİLLET KAFESİ HİZMETE AÇILDI
MİLLET KAFESİ HİZMETE AÇILDI
Genç Belediyesi tarafındanMillet bahçesinde açılan Millet Kafesi, özellikle aileler tarafından yoğun ilgi görüyor.
22.07.2024
11:14
GARAJ MAĞDURİYETİ DEVAM EDİYOR
GARAJ MAĞDURİYETİ DEVAM EDİYOR
İlçelere hizmet veren garajın satılması yeni yapılan ilçe garajının ise şehir merkezine uzak olması ve ulaşımda yaşanan sıkıntılar nedeniyle seyyar olarak sokak aralarında hizmet veren Genç - Bingöl minibüsçüleri, hem kendilerinin hem de vatandaşın mağdur olduğunu ifade etti.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın