05 Aralık 2023 Salı

STK'LAR, İSRAİL'İN SALDIRILARINI PROTESTO ETTİ

İsrail'in Filistin'deki hastaneyi vurması ve yüzlerce insanın vefat etmesinin ardından Bingöl'deki birçok STK meydanda açıklama yaparak saldırıları protesto etti.

18 EKİM 2023 ÇARŞAMBA 00:24
0
1045
0
AA aa
STK`LAR, İSRAİL`İN SALDIRILARINI PROTESTO ETTİ

İsrail, Filistin'in Gazze bölgesindeki bir hastaneye saldırı düzenledi. Saldırı sonrası yüzlerce insanın vefat ettiği bilgisinin ardından, birçok ilde olduğu gibi Bingöl'de de vatandaşlar ile STK'lar (Sivil Toplum Kuruluşları) saldırıları protesto etti.

Merkez Genç Caddesi üzerinde düzenlenen basın açıklamasında konuşan İbrahim Dağılma, sözün bittiği yerde olduklarını belirtti.

Dağılma, “Siyonizme karşı onurluca direnen kardeşlerimize omuz vermek, kutlu direnişi selamlamak için burada olduğumuzu haykırıyoruz. İki yüzlü suskunluğa karşı insanlık onurunu haykırmak için buradayız. Ve dünyanın tüm iyi insanlarına zulmün ateşi insanlığı kuşatıyor uyarısında bulunmak için burada toplandık. Aziz kardeşlerim, biz konuşuyoruz, söylüyoruz ama emin olun ki sözün bittiği yerdeyiz. Soykırımcı Siyonistler Filistin'de katliam yaparken susanların kıyameti zorladığı bir zamandayız. Evet, bugün Filistin'de mazlumların kanı üzerinde kurulmuş bir rejim var, o şebekeye kimileri devlet diyor, hayır! Onlar asla bir devlet değildir. İsrail, emparlayizm tarafından kurulmuş ve emparyalizm tarafından desteklenen bir terör örgütüdür” dedi.

Basın açıklamasına katılan ve Filistin halkının yanında olduklarını aktaran Ramazan Berdibek, “Gazze'de yaşanan insanlık dramına kayıtsız kalamazdık. Müslümanlar olarak Bingöl'de meydanda toplandık ve İsrail'in yaptığı insanlık dışı saldırılarına karşı bir protesto yaptık. Umarız ki bu telin İsrail'in yıkılmasına vesile olur. Müslümanlar bilinçlenir, en azından bu trajedi sona erer. Bebek ölümleri, masumların ölümleri sona erer” şeklinde konuştu.

Vatandaşlardan Ali Yıldırım ise, “terör şebekesi İsrail'in Gazze'deki kardeşlerimize hastaneyi bombalaması sonucu yaklaşık bin kişinin vefat ettiği söyleniyor. Bundan dolayı biz de burada Filistinli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu belirtmek için geldik. Tepkimizi dile getirdik” dedi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
03.12.2023
19:04
AĞIN`DAN MURATSPOR`A DEPLASMAN DESTEĞİ
AĞIN'DAN MURATSPOR'A DEPLASMAN DESTEĞİ
Hayırsever iş insanı Vahdettin Ağın, Bölgesel Amatör Ligde mücadele eden Yeni Genç Muratspor'un deplasmanda oynadığı Rüstempaşaspor maçının tüm giderlerini karşılayarak örnek bir davranışa imza attı.
02.12.2023
16:16
CANSIZOĞLU`NDAN BÜYÜK FEDAKARLIK
CANSIZOĞLU'NDAN BÜYÜK FEDAKARLIK
Bölgesel Amatör Lig 11.grupta mücadele temsilcimiz Muratspor'a daha önce sponspor olup maddi destek sunan Fidan 12 Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Cansızoğlu, bu kezde takıma malzeme desteği sunarak örnek bir davranışa imza attı.
28.11.2023
16:42
ATEŞ VE BAYSAL`DAN MURATSPOR`A DESTEK
ATEŞ VE BAYSAL'DAN MURATSPOR'A DESTEK
Ankara'da ikamet eden iş insanları, Cevdet Ateş ve Abdullah Baysal Bölgesel Amatör Ligde mücadele eden Yeni Genç Muratspor'a maddi destek sunarak örnek bir davranışa imza attı.
28.11.2023
12:36
ATAN, GGC`NİN BİNGÖL TEMSİLCİLİĞİNE GETİRİLDİ
ATAN, GGC'NİN BİNGÖL TEMSİLCİLİĞİNE GETİRİLDİ
Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Bingöl İl Temsilciliğine Sinan Atan Getirildi
27.11.2023
14:00
SEVEN 11 BELEDİYEYİ DE KAZANACAĞIZ
SEVEN 11 BELEDİYEYİ DE KAZANACAĞIZ
AK Parti Bingöl teşkilat temayül yoklaması yüzde 75 katılım ile tamamladı. Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti Bingöl İl Başkanı Yılmaz Seven; 'Bingöl'de 11 belediyemiz var. Ben teşkilatlarıma güveniyorum, Bingöl halkımıza güveniyorum. İnşallah seçimlerde canla başla çalışarak, gayret ederek, azim göstererek bütün belediyeleri kazanacağız' dedi.
27.11.2023
13:55
DEMİRSPOR SON DAKİKA GOLÜYLE GÜLDÜ
DEMİRSPOR SON DAKİKA GOLÜYLE GÜLDÜ
Bingöl 1.Amatör lig 3.hafta maçında temsilcimiz Genç Demirspor, kendi sahasında konuk ettiği Kervansarayspor'u 3-2 mağlup ederek puanını 9'a çıkardı ve liderliğini devam ettirdi.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın