SURİYELİ ÇOCUK İÇİN SEFERBER OLDULAR

Kar yağışı nedeniyle köyde mahsur kalan ve yüksek ateşten dolayı rahatsızlanan Suriyeli 1,5 yaşındaki kız çocuğu Emel Haseni için UMKE ekipleri seferber oldu.

19 OCAK 2022 ÇARŞAMBA 15:32
1
1032
0
AA aa
SURİYELİ ÇOCUK İÇİN SEFERBER OLDULAR

Bingöl genelinde dünden bu yana etkili olan kar yağışı, kırsal alanlarda 1 metreyi aştı. Kar yağışının hayatı olumsuz etkilediği bölgelerde rahatsızlanan vatandaşlar için de İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam ediyor.

Kar yağışının etkili olduğu Bingöl- Diyarbakır Karayolu'nda mahsur kalan 3 vatandaşı kurtaran UMKE, daha sonra ihbar üzerine merkeze bağlı Çukurca köyü Topraklı mezrasında ikamet eden Suriyeli aile için seferber oldu.

Suriyeli ailenin 1,5 yaşındaki kızı Emel Haseni için harekete geçen ekipler, yaklaşık 1 saatlik zorlu yolcuğun ardından aileye ulaştı.

Yarım paletli ambulans ve sağlık personeli eşliğinde evinden alınan çocuk, Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

“BABA'DAN EKİPLERE TEŞEKKÜR”

Köyde çobanlık yapan ve kızının yüksek ateşten dolayı rahatsızlandığını söyleyen baba Envar Haseni, ekiplere teşekkür etti.

Baba Haseni, “Allah razı olsun, çok teşekkür ediyorum. Yardıma geldiler, çok hastaydı. Çok memnun olduk” dedi.

“HER TÜRLÜ OLUMSUZLUĞU KARŞI HAZIRLIKLARIMIZ TAMAM”

Her türlü olumsuzluğa karşı hazırlıklarının tamamlandığını aktaran UMKE sorumlu Hasan Akkuş, “Son 1 gündür yoğun bir kar yağışı olup kısmen köy yollarımız kapalı. Bugün 3 hastamızı kurtardık. Merkezimize düşen ihbarda, 2 gündür yüksek ateşi olan Suriye uyruklu bir çocuğun kurtarmak için UMKE olarak seferber olduk. Bu durumlarla ilgili ilimizde tam ve yarım paletli ambulanslarımızı hazır bir şekilde bulunduruyorduk. Her türlü olumsuzluğu karşı da hazırlıklarımız tamam” şeklinde konuştu.

Hastanede tedavi altına alınan çocuğun durumunun iyi olduğu öğrenildi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın