09 Şubat 2023 Perşembe

TALEPLER KARŞILIK BULDU!

En fazla ormanlık alana sahip illerden biri olan Bingöl'e  bir adet yangın söndürme helikopteri konuşlandırıldı.

18 HAZİRAN 2022 CUMARTESİ 14:01
0
867
0
AA aa
TALEPLER KARŞILIK BULDU!

Geçtiğimiz yıllarda Bingöl Merkez ve ilçelerde çıkan orman yangınlarında binlerce dönüm küle dönmüş yangın söndürme helikopterlerinin eksikliği ise çok hissedilmişti. Yaşananlara sosyal medya üzerinden sert tepki gösteren vatandaşlar da en az bir yangın söndürme helikopterinin Bingöl'de sürekli konuşlandırılmasını talep etmişti. Bingöl Orman İşletme Müdürlüğü'de yangınlara anında mudahele için bakanlıktan helikopter talep etti ve sevindiren haberi İl Müdürü İbrahim Börü vererek helikopterin ilimize kazandırıldığının müjdesini verdi.

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü'nce Elazığ Orman Bölge Müdürlüğü'ne 1 adet Yangı Söndürme Helikopteri görevlendirildiğini belirten Börü: “Yangın Söndürme Helikopteri yangına hassasiyet durumu nedeni ile Bingöl Orman İşletme Müdürlüğümüz sınırları içerisinde konuşlandırılmıştır. Yangına hassasiyet noktasında 2. Bölge grubunda olan İlimizde Yangın Söndürme Helikopterinin oluşu orman yangınlarına karşı daha etkin bir mücadele vermemizi sağlayacak olup 2 adet arasöz , 2 adet ilk müdahale aracı, Köylerimize konuşlandırdığımız 16 adet su tankeri, 1 greyder ve yangın söndürme ekiplerimiz ile yangın sezonuna hazırlanmış bulunmaktayız” dedi.

YANGINA KARŞI DUYARLILIK UYARISI..!

Yangınların önlenmesi hususunda vatandaşlardan duyarlılık beklediklerini ifade eden Börü: “Vatandaşlarımızdan beklentimiz, ormanlık alanlarda piknik ateşi yakmamaları, anız yakmamaları, yolculuk esnasında sigara izmaritlerini yol kenarına atmayıp orman yangın riski oluşturacak benzer konularda daha bir hassasiyet içinde olup orman yangını veya yangın dumanı gördüklerinde ücretsiz olan 112 veya 177 yangın ihbar hattını aramalarıdır” diye konuştu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
08.02.2023
14:03
HAYIRSEVER ORTAKLARDAN ÖRNEK DAVRANIŞ
HAYIRSEVER ORTAKLARDAN ÖRNEK DAVRANIŞ
Fırın işletmeciliği yapan hayırsever iş insanları Mustafa Erdoğmuş ve ortağı Yusuf Altunhan, örnek bir davranışa imza atarak depremin ilk anından itibaren kendilerine ait 2 fırında ürettikleri 5 bin ekmeği günlük olarak deprem bölgelerine yolluyor.
08.02.2023
11:36
DEPREMZEDELER İÇİN BATTANİYE ÜRETİMİ BAŞLADI
DEPREMZEDELER İÇİN BATTANİYE ÜRETİMİ BAŞLADI
Bingöl'de Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü'ndeki gönüllü kadınlar, deprem bölgelerine gönderilmek üzere günde 100 adet battaniye üretimi yapmaya başladı.
07.02.2023
21:09
DEVRAN`DAN YÜREK ISITAN YARDIM
DEVRAN'DAN YÜREK ISITAN YARDIM
Gençli hayırsever iş insanı Enis Devran, depremzedeler için 1 tır dolusu yaşam malzemesinin yanı sıra şirket araçlarını da deprem bölgesine yolladı.
07.02.2023
18:34
YARDIM TIRI DUALARLA UĞURLANDI
YARDIM TIRI DUALARLA UĞURLANDI
Kaymakamlık ve Belediye koordinesinde depremzedelere ulaştırılmak üzere giysi, gıda, ısınma ile hijyen malzemelerinden oluşan ilk yardım tırı dualar eşliğinde yola çıktı.
07.02.2023
12:58
GÜNLÜK 15 BİN EKMEK GÖNDERİLECEK
GÜNLÜK 15 BİN EKMEK GÖNDERİLECEK
Bingöl'de Karşıyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Endüstriyel Ekmek Üretim Tesisinde, depremzedeler için günde 15 bin ekmek üretimi yapılıyor. Üretilen ekmekler, valilik, belediye ve AFAD koordinesinde deprem bölgelerine yollanacak.
07.02.2023
09:11
6 KİŞİLİK BİNGÖLLÜ AİLE NİN   CANSIZ BEDENLERİNE ULAŞILDI
6 KİŞİLİK BİNGÖLLÜ AİLE NİN CANSIZ BEDENLERİNE ULAŞILDI
Malatya'da Yaşayan 6 Kişilik Bingöllü Aileden Sağ Kurtulan Olmadı... Enkaz Altından Çıkarılan Ailenin Cenazeleri Bingöl'e Getirilecek.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın