04 Haziran 2023 Pazar

TEK İSTEKLERİ BAZ İSTASYONU

Genç İlçesi Kepçeli Köyü Kayasırtı mezrası sakinleri, şebekelerinin çekmediğini belirterek GSM operatörlerinden bölgeye baz istasyonu kurulması talebinde bulundu.

04 AĞUSTOS 2022 PERŞEMBE 16:47
2
1169
1
AA aa
TEK İSTEKLERİ BAZ İSTASYONU

Herhangi bir acil durumda iletişim kuramadıklarını ve özellikle öğrencilerin internet üzerinden derslerini ve araştırmalarını yapamadıklarını belirten köy sakinleri, yetkilere seslenerek mağduriyetlerinin giderilmesi talebinde bulundurlar.
Konuyla ilgili köy sakinlerinden Veysel Avunan, "Bizim bölgede şebeke çekmiyor. Tüm GSM operatörlerinin şebekesi köyümüzde yok. Bu bölgede çok büyük sıkıntılar yaşanıyor. Acil bir durum veya vefat haberi durumunda kimseye ulaşılamıyor ve ancak çok yüksek yerlere çıkılması gerekiyor. Öğrenciler ödev gibi araştırmalarını yapamadıkları için mağdurlar. Bölgemizde geçen yıl Orman İşletme ile birlikte yapılan kesimde çalışan bir kamyon şoförü, dere ağzında kalp krizi geçiriyor ve şebeke çekmediği için kimseye haber veremediği için araçta vefat diyor. Böyle acı mağduriyetler yaşanmaktadır." dedi.
"HİZMETİ SINIRLANDIRMAYIN, LÜTFEN SESİMİZİ DUYUN"
Avunan, "Bizim isteğimiz GSM şirketlerinin ilgili bakanlıkla beraber ortak bir çalışmayla buraya bir baz istasyonu ve verici kurulmasıdır. Duyduğumuz kadarıyla bakanlık, sınırlı olarak on bölgeye bir hizmet çıkarmış ve gelecek günlerde buraya bu hizmeti götürecek. Hizmeti sınırlandırmayın, belli bir yere götürmeyin, hizmetten nasıl faydalanılır diye özel sektör, devlet elbirliği ile bu işi yapsın. Lütfen sesimizi duyun bizi de başkalarını da mağdur etmeyin. Bölgemizde yaşanan bu mağduriyetlerin son bulması için yetkililerin yardımcı olmasını istiyoruz. Lütfen sesimizi duyun." şeklinde konuştu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_118)
04 Ağustos 2022 Perşembe 19:32
ÇEVİRME KÖYÜ de aynı sıkıntıyı çekiyor. Kimsenin umurunda değil maalesef.
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın