04 Haziran 2023 Pazar

VARAN, TEMEL AMACIM KALKINMA OLACAK

AK Parti'den milletvekili aday adaylığını açıklayan Emin Varan, Bingöl yaklaşımını önceleyerek, ilimizin gelişim ve kalkınmasına katkı sağlamak temel amacım olacaktır.

21 MART 2023 SALI 14:32
3
1482
0
AA aa
VARAN, TEMEL AMACIM KALKINMA OLACAK

14 Mayısta yapılacak olan seçimler için başvurular devam ederken, Bingöl'ün sevilen simalarından iş insanı İnşaat Mühendisi Emin Varan da aday adaylığını açıkladı. Yoğun bir katılımla il başkanlığına giden Varan, müracaatının ardından kendisine destek vermeye gelen kalabalığa hitap ederek, yetki verilmesi halinde genelde Türkiye'ye, özelde ise Bingöl'e sunacağı katkıları aktardı. 

Milletvekili adayı olmasında ki amacının Bingöl'ü daha yaşanılır bir kent kılmak ve tüm kesimlere adil davranmak olduğunu ifade eden Varan, “Halkımızın ihtiyaç ve sorunlarını gidermek tek hedefimiz olacaktır. İnşaat Mühendisi ve İşadamı olarak siyasal bilgi ve beceriye sahip olduğuma yürekten inandığım için tecrübelerimle bu görevi yapmaya ehil olduğumu düşünüyorum. Bu duygu ve düşüncelerle aday adaylık sürecinin şimdiden başta ülkemiz olmak üzere, partimize ve ilimize hayırlı olmasını dilerim. Bu kutlu dava yolunda aday adayı olacak olan tüm arkadaşlarıma da şimdiden başarılar dilerken, tek temennimin bu yarışta kazanan ülkemizin olması ve Bingöl'ümüzün olmasıdır” diye konuştu.

EMİN VARAN KİMDİR?

Bingöl'ün Genç ilçesinde doğan Varan, ilk, orta ve lise eğitimini Genç merkezde tamamladı. Fırat Üniversitesi Bingöl Meslek Yüksek Okulu İnşaat Teknikerliği Ön Lisans Bölümünü bitirdi. Lisans eğitimini ise Bosna Hersek Uluslararası Travnik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde tamamladı. Bir süre memurluk yapan Varan, halen ticaret ve inşaat sektöründe faaliyet göstermektedir.

Varan, evli ve 10 çocuk babasıdır.

HABER:SİNAN ATAN

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın