22 Mart 2023 Çarşamba

YARDIM TIRI DUALARLA UĞURLANDI

Kaymakamlık ve Belediye koordinesinde depremzedelere ulaştırılmak üzere giysi, gıda, ısınma ile hijyen malzemelerinden oluşan ilk yardım tırı dualar eşliğinde yola çıktı.

07 ŞUBAT 2023 SALI 18:34
1
1335
0
AA aa
YARDIM TIRI DUALARLA UĞURLANDI

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen ve 10 ili etkileyen deprem nedeniyle Genç Kaymakamlığı ve Genç Belediyesi koordinesinde, deprem bölgesine ulaştırılmak üzere vatandaştan kullanılmamış mont, bot, eldiven, çocuklar için kışlık giysi, battaniye, katalitik soba, powerbank, çocuk bezi, hijyenik ped, hijyenik malzeme, tüp gibi ayni yardımlar yapılması çağrısında bulunulmuştu. 

"GENÇ HALKI TEK YÜREK OLDU, YARDIM TIRI DUALARLA UĞURLANDI"

Yapılan yardım çağrılarının ardından Genç halkı büyük bir duyarlılık örneği sergileyerek yardım noktalarına depremzede kardeşleri için malzeme taşıdı. Burada toplanan malzemeler dualar eşliğinde Şanlıurfa'ya gönderildi.

Yardım tırının uğurlama törenine, Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, AK Parti İl Başkanı Haşim Sağlar, Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Genç Kaymakamı Yusuf Kaptanoğlu, Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, Kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

YILMAZ: "GÜN, BİRLİK VE BERABERLİK GÜNÜDÜR"

Gerek Bingöl merkez gerek ilçelerden yapılan yardımlar takdire şayan olduğunu ifade eden Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, "Gün bugündür. Gün birlik ve beraberlik günüdür, dayanışma günüdür.
Acımız çok büyük, cenabı Allah ölenlere rahmet eylesin, yaralılara şifa versin. Maalesef hala hasarlı binalarda çalışmalar devam ediyor. İnşallah müjdeli haberler alırız, canlı çıkanlar olur, temennimiz bu yönde. Bizde bugün Diyarbakır'daydık orada hastaları ziyaret ettik. Hem Diyarbakır'daki hastaları hemde Adıyaman'dan getirilen hastalar vardı onları ziyaret ettik. Bazı taziyelere gittik, bazı enkazlara gidip bilgi aldık. Diyarbakır'da bu konuda etkilenen illerimizden bir tanesi. Yarın da kısmetse Elazığ ve Malatya'ya gideceğiz. Özellikle Malatya çok daha fazla etkilenmiş durumda. Bingöl, depremi en iyi bilen illerden bir tanesi geçmişte çok depremler yaşamış bir bölge. Bu depremde çok şükür cana gelen bir şey yok Bingöl'de, bazı köylerimizde ufak tefek hasarlar ve ağır hasarlar olabilir ama can kaybı ve yaralanan yok. Bu bizim için teselli. Bingöllüler bu bilinç içerisinde depremde nelere ihtiyaç olduğunu da görebiliyorlar. Bu açıdan gördük  Genç'ten bir yardım tırımız Şanlıurfa'ya gidecek. Oradaki kardeşlerimize inşallah yardım ulaştıracak. Gerek Bingöl merkez gerek ilçelerden yapılan yardımlar takdire şayandır. Gün bugündür. Gün birlik ve beraberlik günüdür, dayanışma günüdür. Emek sarf eden herkesten cenabı Allah razı olsun.  İnşallah bu yardımlar ve destekler devam eder. 13 buçuk milyon insanın yaşadığı çok geniş bir bölgeden bahsediyoruz. Her türlü ihtiyaç var. Cenabı Allah tekrar böyle acılar yaşatmasın diliyorum. Allah milletimizi ve memleketimizi her türlü afetlerden muhafaza eylesin. İnşallah bu yaralar en kısa sürede sarılır. Önümüzdeki süreçte devlet, millet, sivil toplum ve yerel yönetim bu yaraları sarma gayreti içerisinde olacağız" şeklinde konuştu. 

DİRİK: "GENÇ HALKINA YÜREKTEN TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Hep birlikte yaraları sarmak için mücadele edeceklerini vurgulayan Başkan Mehmet Zeki Dirik, “Kaymakamlığımız öncülüğünde diğer kurumlarla işbirliği halinde depremle ilgili hemen çalışmalara başlayarak vatandaşlarımıza yardım çağrısında bulunduk. Vatandaşlarımızdan çok ciddi anlamda bir ilgi oluştu. Genç halkına yürekten teşekkür ediyorum, ortaya koymuş oldukları duyarlılıktan dolayı. Şuan ilk etapta depremzedelerin barınma noktasında battaniye, elektrikli soba, giysi gibi çok önemli acil malzemeler hususunda yaptığımız duyuru çok ciddi karşılık buldu. Bu duyarlılığı gösteren bütün vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Allah bir daha böyle acıları yaşatmasın. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin. İnşallah en kısa zamanda bütün bu yaraları saracağız” dedi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
21.03.2023
17:48
DEPREMZEDELER İÇİN TEK YÜREK OLDULAR
DEPREMZEDELER İÇİN TEK YÜREK OLDULAR
Genç ilçesinde kamu kurumları ve STK'ların işbirliği ile depremzede vatandaşlara destek olmak amacıyla kermes düzenlendi.
21.03.2023
15:32
TÜGEN DEVLET VE MİLLET HİZMETİNDEN ASLA GERİ DURMAYACAĞIM
TÜGEN DEVLET VE MİLLET HİZMETİNDEN ASLA GERİ DURMAYACAĞIM
AK Parti Bingöl Milletvekili Aday Adayı Mehmet Tügen; 'Şikâyetle kaderine küsenlerden değil, her şeyden aziz insan kalbini kırmayan, yormayan, incitmeyen, kul hakkına girmeyen, her zaman içinizde, aranızda, her zaman yanınızda bir evladınız olacağım'
21.03.2023
14:32
VARAN, TEMEL AMACIM KALKINMA OLACAK
VARAN, TEMEL AMACIM KALKINMA OLACAK
AK Parti'den milletvekili aday adaylığını açıklayan Emin Varan, Bingöl yaklaşımını önceleyerek, ilimizin gelişim ve kalkınmasına katkı sağlamak temel amacım olacaktır.
20.03.2023
17:41
İŞÇİLERE YÜZDE 60 ZAM
İŞÇİLERE YÜZDE 60 ZAM
Genç Belediyesi, şirket bünyesinde çalışan işçileri kapsayan toplu iş sözleşmesinde yüzde 60 oranında zam yaptı. Başkan Dirik; 'Emeği ve alın teriyle çalışan tüm işçi kardeşlerimize hayırlı olsun
20.03.2023
17:04
BÖLGECİLİK YAPMADAN TÜM BİNGÖL`Ü KUCAKLAYACAĞIZ
BÖLGECİLİK YAPMADAN TÜM BİNGÖL'Ü KUCAKLAYACAĞIZ
14 Mayıs 2023 seçimleri için son dakika istifasıyla Bingöl'de heyecan yaratan SGK Daire Başkanı Yakup Süngü, bugün yoğun bir katılımla AK Parti Bingöl İl Başkanlığına Milletvekili aday adaylığı için müracaatta bulundu. Süngü; 'Bölgecilik değil, Bingöl'ü bir bütün ve kardeş olarak düşünmek suretiyle elimizdeki tüm imkânları tüm Bingöl halkına sunmuş olacağız' dedi.
20.03.2023
09:35
YILMAZ, GÖZYAŞLARIYLA DEFİN EDİLDİ
YILMAZ, GÖZYAŞLARIYLA DEFİN EDİLDİ
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz'ın annesi Saadet Yılmaz (83), Ankara'da vefat etti, memleketi Bingöl'de defnedildi.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın